Bill Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych dotyczących jego i pandemii COVID-19

Współtwórca firmy Microsoft, a obecnie filantrop Bill Gates przyznał w rozmowie z Reutersem, że "był zaskoczony" skalą "szalonych" i "złowieszczych" teorii spiskowych na jego temat rozpowszechnianych w mediach społecznościowych w czasie pandemii koronawirusa. Dodał jednak, że zamierza zbadać "co się za nimi kryje".

Aktualizacja: 27.01.2021 09:57 Publikacja: 27.01.2021 09:39

Bill Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych dotyczących jego i pandemii COVID-19

Foto: United States Department of Health and Human Services, Public domain, via Wikimedia Commons

W rozmowie z Reutersem Gates mówił, że "miliony wpisów w internecie" i "szalone teorie spiskowe" o nim i czołowym amerykańskim epidemiologu, Anthonym Faucim "prawdopodobnie były efektem połączenia strachu wywołanego pandemią i rozwoju mediów społecznościowych".

- Nikt nie przewidziałby, że ja i dr Fauci staniemy się tak wpływowi w tych naprawdę złowrogich teoriach - ocenił Gates.

- Jestem zaskoczony. Mam nadzieję, że to minie - dodał.

Gates przekazał co najmniej 1,75 mld dolarów za pośrednictwem swojej fundacji na walkę z pandemią koronawirusa. Środki te zostały przeznaczone m.in. na finansowanie prac nad szczepionką i terapiami.

W internecie pojawiły się teorie spiskowe mówiące o tym, że Fauci i Gates wykreowali pandemię, by przejąć kontrolę nad ludzkością, by zarobić na rozprzestrzenianiu się koronawirusa lub by - za pomocą szczepionek - wprowadzić mikrochipy do ludzkich organizmów.

- Czy ludzie naprawdę w to wierzą? - pytał Gates.

- Naprawdę musimy zdobyć wiedzę na ten temat w ciągu następnego roku i zrozumieć jak to zmienia ludzkie zachowanie i jak to zminimalizować - podsumował.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 459
białoruś
Andrzej Poczobut trafi do łagru. „Do końca mieliśmy nadzieję, że kara przynajmniej zostanie złagodzona”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 457
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 456
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 455