Ławrow podczas spotkania z dziennikarzami zapewniał, że Rosja jest daleka od narzucania swojej interpretacji wydarzeń w kraju, ale oczekuje, że korespondenci zapoznają się ze wszystkim aspektami problemu i będą relacjonować wydarzenia obiektywnie.

Szef rosyjskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że Rosja "jest zawsze gotowa do dyskusji", ale coraz częściej zauważa w informacjach o prowadzonej przez siebie polityce stosowanie zimnowojennych klisz.

Za szczególnie godne ubolewania uznał Ławrow próby wykorzystania kwestii szczepień przeciwko koronawirusowi do "geopolitycznych insynuacji".

- Pandemia koronawirusa pokazała, że ??koniecznością naszych czasów jest zaprzestanie wykorzystywania jakiejkolwiek okazji do podsycania konfrontacji i wrogości - mówił Ławrow. - Widzimy, że nawet w sytuacji pandemii, w której kluczowe jest zapewnienie każdemu prawa do życia, kwestie szczepionek są wykorzystywane do geopolitycznych insynuacji.

Ławrow zastrzegł, że "przytłaczająca większość" akredytowanych w Rosji dziennikarzy stara się analizować, zgłębić i zrozumieć wydarzenia. - Czyniąc to, zawsze możecie liczyć na nas jako swoich szczerych partnerów - zapewnił minister Ławrow.