Korwin-Mikke dowodził w "Tematach Dnia", że kraje, które znajdowały się pod okupacja muzułmańską - kwitły. Jako przykład podał Hiszpanię.

Europoseł jest zdania, że problem imigrantów w Unii Europejskiej wynika z socjalistycznych obietnic w postaci zasiłków, które oferują imigrantom rządy krajów Unii. Rozwiązanie tego kryzysu Korwin-Mikke widzi w odmowie udzielania uchodźcom finansowej pomocy. - Trzeba powiedzieć jasno, że nie będzie żadnych zasiłków - mówił.

Europoseł znany jest z krytykowania pieniężnych zasiłków - jego zdaniem demoralizują one korzystających z nich ludzi i zniechęcają do szukania pracy.

- Za moich czasów facet, który przyjął za darmo pieniądze, nie był przyjmowany w towarzystwie – podkreślił Korwin-Mikke dodając, że fakt, iż "wszyscy przyjmują 500+" dowodzi, że Europa jest zdemoralizowana do szpiku kości.

Europoseł powiedział też, że wolałby żyć pod okupacją arabską niż unijną.

- Jak przyjdą muzułmanie, nie ci uchodźcy, tylko prawdziwi muzułmanie, to mordercom będą obcinali głowy jak trzeba, nie będzie żadnych pochodów miłości, równości i tak dalej, zniknie VAT i podatek dochodowy sprzeczny z Koranem - perorował Korwin-Mikke.