Łączna liczba zakażeń wykrytych w Indiach od początku epidemii wynosi obecnie ok. 11,41 mln - tylko w USA i Brazylii wykryto jak dotąd więcej zakażeń.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 zwiększyła się w ciągu doby o 131 - do 158 856.

Rząd odpowiedzialnością za wzrost liczby zakażeń obarcza obywateli, którzy nie unikają zgromadzeń publicznych i często nie noszą masek w miejscach publicznych.

Jednocześnie rząd Indii wyklucza, aby wzrost liczby zakażeń miał związek z pojawieniem się nowych wariantów koronawirusa.

W stanie Maharasztra, jednym z największych obecnie ognisk epidemii w kraju, wprowadzono obostrzenia - kina, hotele i restauracje mogą przyjmować o połowę mniej klientów niż dotychczas. Obostrzenia mają obowiązywać do końca miesiąca.

Ograniczono także liczebność osób uczestniczących w weselach.

Z kolei w stanie Gudżarat zdecydowano o tym, że kibice nie będą mogli wchodzić na mecze krykieta rozgrywane na największym na świecie stadionie krykietowym, na którym rozgrywane są spotkania pomiędzy Indiami a Anglią.

W Indiach zaszczepiono jak dotąd na COVID-19 26 mln osób. Do końca sierpnia rząd kraju chce wyszczepić 300 mln z 1,35 mld mieszkańców kraju.