O spotkaniu Andrzeja Dudy z Petro Poroszenką źródła w PiS informowały wczoraj. Miało do niego dojść przy okazji przyjazdu prezydenta Ukrainy na rozgrywany dziś w Warszawie finał Ligi Europejskiej.

Ostatecznie jednak otoczenie prezydenta-elekta poinformowało, że do spotkania nie dojdzie, bo Andrzej Duda musi lecieć do Brukseli w związku ze swoimi obowiązkami europosła.

Zdaniem Aleksieja Puszkowa, przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Dumy, powód jest inny.

Na Twitterze Puszkow napisał: "Duda nie znalazł czasu na spotkanie z Poroszenką w Warszawie. To cios dla Kijowa. Widać, że w przeciwieństwie do Komorowskiego Duda nie jest wielkim zwolennikiem OUN-UPA".

I dalej rosyjski polityk twierdzi: "Duda rozumie, że Poroszenko nie ma wyjścia i musi się przyjaźnić z Polską. I chce pokazać mu jego miejsce. I miejsce Ukrainy".

???? ?? ????? ??????? ??????????? ? ????????? ? ???????. ??? ???? ?? ?????. ?????, ????,? ???. ?? ????????????, ????????? ????????? ???-???.

???? ????????: ? ????????? ??? ??????, ????? ??? ???????, ?????????? ? ?????? ??????. ? ????? ???????? ??? ??? ?????. ??? ? ????? ???????.