Zamach IS we Francji, sprawca zatrzymany

Jedna osoba zginęła, a co najmniej dwie zostały ranne w zamachu o podłożu najpewniej islamistycznym w okolicach Lyonu we Francji. Doszło do eksplozji na terenie zakładów gazowych. Sprawcę ujęto. Policja ujawnia kim jest.

Aktualizacja: 26.06.2015 15:14 Publikacja: 26.06.2015 11:43

Na miejscu zamachu aresztowano domniemanego zamachowca. Na początku nie było jasne, kogo zatrzymała francuska policja. Portal dużej lokalnej gazety Le Dauphiné Libéré najpierw podał, że przesłuchiwany jest mężczyzna w wieku około 30 lat, który już wcześniej był znany służbom specjalnym.

Szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve, który udał się na miejsce zamachu, powiedział reporterom, że zatrzymanym zamachowcem jest Yacine Sali, mężczyzna znany już policji. Sali jest na liście osób obserwowanych po tym, jak w 2008 roku przeszedł radykalizację. Nigdy nie był skazany, nie ma też kryminalnej przeszłości.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1175
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1174