Janusz Wojciechowski - kandydat na komisarza, który pisał wiersze

"Ech, żubrze, gdybyś w polskim mateczniku siedział/Nigdy by obcy strzelec o tobie nie wiedział" - pisał w 2017 roku Janusz Wojciechowski opisując wierszem historię żubra z Polski, który po przejściu przez granicę Polski z Niemcami został zastrzelony przez niemieckich myśliwych. Od wczoraj Wojciechowski jest polskim kandydatem na komisarza w nowej KE>

Aktualizacja: 27.08.2019 12:47 Publikacja: 27.08.2019 12:32

Janusz Wojciechowski

Janusz Wojciechowski

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

arb

Wojciechowski, były prezes NIK, były prezes PSL, były europoseł PiS, a obecnie audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym, został polskim kandydatem na komisarza po tym jak Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania w związku z zaoferowaną mu teką komisarza ds. rolnictwa. Wojciechowski 27 sierpnia spotkał się już z nową szefową KE Ursulą von der Leyen.

Polityk w przeszłości dał się poznać nie tylko jako polityk, ale także jako poeta-publicysta wierszem krytykujący ekipę PO-PSL.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1212
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1210
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1209