Reklama

Jak walczyć z ekstremizmem?

Rząd Wielkiej Brytanii ujawnia nowy plan skierowany wobec fali ekstremizmu.

Publikacja: 18.10.2015 16:59

Jak walczyć z ekstremizmem?

Foto: AFP

Premier David Cameron poinformował dzisiaj o nowej puli środków, które zostaną przeznaczone na walkę z rekrutacją nowych członków islamskiego ekstremizmu. Wielka Brytania oraz praktyczne wszystkie kraje Zachodu notują coraz większe zainteresowanie wśród ludzi młodych ideologią sączoną przez osoby rekrutujące do szeregów Państwa Islamskiego.

Budżet planu mającego na celu zwalczanie tej niekorzystnej nierównowagi sił - niezmiernie trudno walczyć z rekrutacją prowadzoną asymetrycznie i partyzanci,  podobnie jak działania terrorystów - ma sięgać 5 mln funtów. Wsparcie dostaną lokalne inicjatywy, kampanie oraz organizacje charytatywne, które przeciwstawią się radykalizacji w swoich środowiskach.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama