Donald Trump: Greta Thunberg? Wygląda na bardzo szczęśliwą

Prezydent USA Donald Trump ocenił, że 16-letnia aktywistka Greta Thunberg, która w emocjonalnym wystąpieniu w poniedziałek oskarżyła polityków o kradzież dzieciństwa, wygląda na szczęśliwą i z niecierpliwością oczekującą świetlanej przyszłości, jaka przed nią stoi.

Publikacja: 24.09.2019 08:17

Donald Trump: Greta Thunberg? Wygląda na bardzo szczęśliwą

Foto: AFP

- Wszystko jest źle. Nie powinno mnie tu być. Powinnam wrócić do szkoły po drugiej stronie oceanu - mówiła podczas szczytu klimatycznego ONZ Greta Thunberg, nastolatka ze Szwecji, która zarzuca politykom bezczynność wobec zmian klimatycznych.

- Przychodzicie do nas, młodych, po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami - zaznaczyła.

- Ludzie cierpią, ludzie umierają. Całe ekosystemy się zapadają. Stoimy u progu masowego wymierania, a wszystko, o czym możecie mówić to pieniądze i bajki o wiecznym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie! - kontynuowała. - Jak śmiecie wciąż odwracać wzrok i przychodzić tu mówiąc, że robicie wystarczająco dużo? - pytała 16-latka.

Obecność prezydenta USA wśród publiczności zorganizowanego w Nowym Jorku panelu nie była zapowiadana, jednak Donald Trump pojawił się na sali i przebywał na niej ok. 10 minut, już po tym, gdy Szwedka skończyła wystąpienie.

Do emocjonalnego wystąpienia Grety Thunberg Donald Trump odniósł się na Twitterze. "Wydaje się być bardzo szczęśliwą młodą dziewczyną, z niecierpliwością oczekującą świetlanej i cudownej przyszłości" - napisał o aktywistce. "Miło to widzieć!" - dodał.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 459
białoruś
Andrzej Poczobut trafi do łagru. „Do końca mieliśmy nadzieję, że kara przynajmniej zostanie złagodzona”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 457
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 456
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 455