Reklama
Rozwiń
Reklama

Japonia: Inwazja małp na wioskę. Powstała "małpia policja"

Japońska wioska Kiso, znajdująca się w prefekturze Nagano, stworzyła specjalną, ochotniczą "małpią policję", która ma pomóc w opanowaniu inwazji makaków japońskich, które niszczą uprawy rolników.

Aktualizacja: 21.08.2019 06:23 Publikacja: 21.08.2019 05:30

Japonia: Inwazja małp na wioskę. Powstała "małpia policja"

Foto: Insers at Korean Wikipedia [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

arb

"The Asahi Shimbun" podaje, że ok. 20 rolników i robotników budowlanych w Kiso zostało wyposażonych przez miasto w wiatrówki i poinstruowanych w jaki sposób radzić sobie z roślinożernymi makakami, które żywią się kosztem rolników z Kiso.

- To optymistyczne, że członkowie społeczności działają razem dla dobra wspólnego - komentuje Shinji Nakata, rolnik zajmujący się uprawą kapusty w Kiso.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Społeczeństwo
Watykan przekonał Aleksandra Łukaszenkę. Niezłomny ksiądz wyszedł na wolność
Społeczeństwo
Brytyjczycy wybrali słowo roku. „Oddaje ducha 2025”
Społeczeństwo
Oburzająca aukcja w Niemczech. Pod młotek miały trafić pamiątki po ofiarach Holokaustu
Społeczeństwo
Ukraińskie drony zniszczyły nadajnik tajemniczej rosyjskiej stacji radiowej UVB-76, która emitowała tylko brzęczenie
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Społeczeństwo
Rdzenni mieszkańcy Brazylii wdarli się do kompleksu, w którym odbywa się COP30
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama