Węgry: Reklamy Coca-Coli demoralizują dzieci. Zdaniem władz

Węgierski Urząd Ochrony Konsumenta zakazał dalszego używania plakatów reklamowych Coca-Coli, na których znajdowały się wspólnie pijące ten napój jednopłciowe pary.

Aktualizacja: 16.10.2019 11:45 Publikacja: 16.10.2019 11:26

Węgry: Reklamy Coca-Coli demoralizują dzieci. Zdaniem władz

Foto: mat.pras.

qm

Sprawa dotyczy reklam Coca-Coli związanych z festiwalem muzycznym na Węgrzech. Plakaty promowały akceptację społeczności LGBT i spowodowały apele o bojkot produktów firmy.

Plakaty dotyczące znanego Sziget Festival pod hasłem „Love Revolution” pokazywały trzy pary, przy czym jedna z nich - heteroseksualna - ukazana była w trakcie pocałunku. Na innym plakacie była dwójka kobiet pijących przez słomki z jednej butelki, na trzecim - męska para, w której jeden mężczyzna trzyma Colę w rękach, a drugi go obejmuje. Na plakatach o tym, że są to pary, a nie przyjaciele, sugerowało tylko angielskie hasło „Love is love”.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
72 godziny kryzysu. Unia apeluje, by minimum na taki czas zgromadzić zapasy
Społeczeństwo
Alarmujące dane z Wielkiej Brytanii o woreczkach nikotynowych. Najnowsze wyniki badań dotyczą dzieci
Społeczeństwo
Gwardia Narodowa na ulicach Los Angeles. Protesty przeciwko polityce Donalda Trumpa ws. migracji
Społeczeństwo
Protesty w Los Angeles, Trump wysyła Gwardię Narodową. Gubernator: Chce widowiska
Społeczeństwo
Już nie USA i nawet nie Ukraina. Kogo Rosjanie uważają za głównego wroga?