Twarz Kate Middleton na edytowanym zdjęciu wzięta z okładki "Vogue" sprzed lat?

Po tym jak Pałac Kensington przyznał, że zdjęcie opublikowane w sieci w weekend, na którym widać Kate Middleton, żonę brytyjskiego następcy tronu, w towarzystwie dzieci, było edytowane, pojawiła się hipoteza, że twarz księżnej na zdjęciu pochodzi z okładki "Vogue" z 2016 roku.

Publikacja: 12.03.2024 13:17

Jeden z ostatnich razów, gdy księżna Kate pojawiła się publicznie (25 grudnia 2023 roku)

Jeden z ostatnich razów, gdy księżna Kate pojawiła się publicznie (25 grudnia 2023 roku)

Foto: PAP/PA

Po tym jak agencje informacyjne — m.in. Reuters, AFP i AP — wycofały z oferty zdjęcie umieszczone w sieci przez Pałac Kensington zwracając uwagę, że mogło być ono edytowane, na profilu księcia i księżnej Walii w serwisie X pojawił się wpis wyjaśniający zaistniałą sytuację.

Pałac Kensington przyznał, że zdjęcie księżnej Kate z dziećmi było edytowane

We wpisie czytamy: „Jak wielu fotografów-amatorów, czasem eksperymentuję z edytowaniem. Chciałam wyrazić przeprosiny za zamieszanie jakie wywołało rodzinne zdjęcie, które udostępniliśmy wczoraj”. Wpis podpisano literą „C”, co sugerowało, że jego autorką jest księżna („C” to pierwsza litera imienia Catherine).

Tymczasem Ruby Naldrett, zajmująca się mediami społecznościowymi w „Daily Mirror” i „Daily Star” opublikowała w poniedziałek wieczorem w serwisie X wpis, w którym stwierdziła, że „jej analiza sagi ze zdjęciem Kate Middleton” wskazuje, że twarz księżnej, widoczna na zdjęciu opublikowanym przez Pałac Kensington, pochodzi ze zdjęcia, które w 2016 roku ukazało się na okładce magazynu „Vogue”.

Były zawodowy fotograf, Paul Lomax, wtóruje Naldrett zamieszczając wpis, w którym informuje, że dokonał samodzielnego nałożenia zdjęcia z okładki Vogue na zdjęcie opublikowane przez pałac Kensington i „pasuje ono idealnie”.

Jak dodał jest na 100 proc. pewien, że na zdjęciu opublikowanym w weekend widać twarz księżnej sprzed kilku lat.

Księżna Kate nie pojawiała się publicznie od końca grudnia 2023 roku

Publikacja przez Pałac Kensington zdjęcia, które miało zostać wykonane w ubiegłym tygodniu przez księcia Williama, miało uspokoić opinię publiczną w związku z plotkami, jakie zaczęły się pojawiać po tym jak Kate nie pojawiła się w przestrzeni publicznej od kilkudziesięciu dni.

Ostatni raz księżną widziano publicznie w święta Bożego Narodzenia. W styczniu niespodziewanie pojawił się komunikat, że przeszła „planowany zabieg” w obrębie jamy brzusznej i że będzie wracać do zdrowia co najmniej do Wielkanocy.

Zniknięcie księżnej wywołało falę spekulacji na temat jej stanu zdrowia i sytuacji rodzinnej w rodzinie królewskiej.

Społeczeństwo
Szefowa niemieckiego MSW: Ponad 700 zatrzymanych przemytników ludzi
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Roberto Cavalli nie żyje. Jego ekstrawagancki styl był uwielbiany przez gwiazdy
Społeczeństwo
Oscar Pistorius po wyjściu z więzienia nie może znaleźć pracy. "Zbyt toksyczny"
Społeczeństwo
Gumowa kaczka znaleziona na plaży po 18 latach. Przepłynęła setki kilometrów
Społeczeństwo
Całe grupy społeczne korzystają na konflikcie z Ukrainą. Wojna sposobem na biedę