Władimir Putin walczy o „przetrwanie etniczne”. Każe rodakom mieć dużo dzieci

Rosyjskie rodziny muszą mieć co najmniej dwójkę dzieci, aby naród mógł przetrwać etnicznie, a troje lub więcej, jeśli ma on się rozwijać i prosperować – takie przesłanie wygłosił prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

Publikacja: 15.02.2024 20:07

Zdaniem prezydenta Rosji w każdej rodzinie musi być co najmniej dwójka dzieci

Zdaniem prezydenta Rosji w każdej rodzinie musi być co najmniej dwójka dzieci

Foto: Gavriil GRIGOROV / POOL / AFP

Temat dzietności Putin poruszył podczas spotkania z pracownikami fabryki czołgów na Uralu. Tłumaczył, że dwójka dzieci na rodzinę to minimalna liczba, jeśli narody zamieszkujące Rosję mają zachować swoją tożsamość.

Trójka dzieci do rozwoju

– Jeśli chcemy przetrwać jako grupa etniczna lub jako grupy etniczne zamieszkujące Rosję, to musi być co najmniej dwójka dzieci – powiedział. – Gdyby w każdej rodzinie było tylko jedno dziecko, populacja zmniejszyłaby się. A żeby się rozwijać i rozwijać, potrzebujesz co najmniej trójki dzieci – dodał.

Jeśli chcemy przetrwać jako grupa etniczna lub jako grupy etniczne zamieszkujące Rosję, to musi być co najmniej dwójka dzieci

Władimir Putin

Putin deklaruje się jako zwolennik „tradycyjnych wartości” opartych na rodzinie, narodzie i wierze prawosławnej. W ciągu 24 lat jego sprawowania władzy kraj stał się nieprzyjazny dla osób o i orientacji seksualnej niż heteroseksualna, a także o innej tożsamości płciowej oraz zdelegalizował „ruch LGBT” jako „ekstremistyczny”.

Liczba ludności spada z powodu alkoholu

Rosja przez dwie dekady doświadczyła stopniowego spadku liczby ludności po upadku Związku Radzieckiego. Spadek ten był zaostrzony przez chroniczne problemy, takie jak alkoholizm.

Czytaj więcej

Obcokrajowcy nie chcą przeprowadzać się do Rosji. Jakich rodaków przyciąga Putin?

Jak szacuje rosyjski państwowy urząd statystyczny, populacja tego kraju wyniosła 146,4 mln na początku 2023 r., co oznacza spadek z prawie 149 mln 20 lat wcześniej, ale wzrost z najniższego poziomu około 143 mln w latach 2007–2012.

Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie prawie dwa lata temu Rosja poniosła ciężkie, ale nieujawnione straty, a setki tysięcy ludzi uciekło z kraju w wyniku sprzeciwu lub w obawie przed powołaniem do wojska.

Społeczeństwo
Dubaj pod wodą. "Spadło tyle deszczu, ile pada przez cały rok"
Społeczeństwo
Kruszeje optymizm nad Dnieprem. Jak Ukraińcy widzą koniec wojny?
Społeczeństwo
Walka z gwałtami zakończyła się porażką. Władze zamykają więzienie w USA
Społeczeństwo
5 milionów osób o krok od śmierci głodowej. Kryzys humanitarny w Sudanie
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Społeczeństwo
Szefowa niemieckiego MSW: Ponad 700 zatrzymanych przemytników ludzi