W pozostałych częściach kraju spadnie od 1 do 5 cm śniegu. Niemal w całym kraju będzie pochmurnie - przejaśnienia możliwe są jedynie w zachodniej części Polski.

Temperatura maksymalna będzie wynosić od minus 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez minus 1 stopień Celsjusza w centrum kraju po plus 2 stopnie Celsjusza nad morzem.

Miejscami wiatr będzie wiał z prędkością do 50 km na godzinę, co będzie skutkować powstawaniem zawiei i zamieci śnieżnych, ograniczających widzialność.

Czytaj więcej

Brygida przyniosła zimę. Intensywne opady śniegu potrwają do poniedziałku

Wilgotność powietrza będzie wysoka - na poziomie 80-90 proc.

W Warszawie spadnie w poniedziałek do 3 cm śniegu. Temperatura nie wzrośnie powyżej minus jednego stopnia Celsjusza. Należy też spodziewać się zachodniego wiatru, który okresami będzie osiągał prędkość do 50 km na godzinę.

Niemal w całym kraju będzie pochmurnie

W Trójmieście spadnie od 3 do 8 cm śniegu, a temperatura, w najcieplejszym momencie dnia, osiągnie plus 2 stopnie Celsjusza.

W Poznaniu spadnie do 2 cm śniegu, a temperatura, w najcieplejszym momencie dnia, osiągnie poziom zera stopni Celsjusza.

We Wrocławiu spadnie od 1 do 2 cm śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie minus 2 stopnie Celsjusza.

W Krakowie spadnie 3-5 cm śniegu, a temperatura maksymalna wyniesie minus 3 stopnie Celsjusza.

We wtorek i środę temperatura w Polsce będzie spadać - osiągając poziom maksymalny od minus 3 do minus 6 stopni Celsjusza.