Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 09.05.2016 11:25 Publikacja: 08.05.2016 19:34
Z raportu NIK wynika, że w wielu przypadkach nie odnotowano zabiegów lub operacji, które przechodził pacjent
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
Konieczność powołania specjalnych komórek w prokuraturach do spraw błędów medycznych potwierdza raport Najwyższej Izby Kontroli, który poznała „Rzeczpospolita". Wynika z niego, że w większości placówek medycznych w Polsce dokumentacja medyczna pacjentów prowadzona jest nierzetelnie.
NIK skontrolowała ostatnio 24 szpitale i przychodnie. Kontrola obejmowała lata 2013–2015. Aż w 21 placówkach dokumentacja była prowadzona wbrew przepisom. – Nieprawidłowości dotyczyły nie tylko kwestii formalnych, ale także procesu diagnozowania i leczenia pacjentów, co mogło skutkować nieprawidłowym jego przebiegiem – mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Centrum Informacji i Edukacji o Polakach Ratujących Żydów nie będzie działało, ale też nie zostanie zlikwidowane...
„Jak ocenia Pani/Pan działania podjęte przez polską armię i siły sojusznicze po naruszeniu przestrzeni powietrzn...
Upadłość konsumencka nie przeszkadza w karierze w spółce należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu. Tylko czy człon...
Przed nami ostatnie dni lata. Jak wynika z prognoz IMGW, mają być one słoneczne i ciepłe, a miejscami nawet upal...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas