- Ostatecznie bociany trafiły do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu, gdzie otrzymały bezpieczne schronienie – podała podkarpacka policja.

Dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Chotyńcu, ze słupa energetycznego spadło bocianie gniazdo, a przebywające w nim wcześniej młode bociany chodzą w pobliżu jezdni.

Mundurowi podjęli interwencję w tej sprawie. - Na miejscu okazało się, że jeden młody bocian nie przeżył upadku, pozostałym dwóm ptakom nic się nie stało – podaje policja.

Bociany były bezpieczne, znajdowały się na łące i nie zagrażały bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Policjanci postanowili pomóc młodym ptakom. Mundurowi skontaktowali się z pogotowiem energetycznym oraz z Urzędem Gminy Radymno.

Ostatecznie bociany trafiły do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu, gdzie otrzymały bezpieczne schronienie.

Co zrobić gdy młody bocian wypadnie z gniazda? - Wyrzucenie młodego najczęściej jest to dowodem choroby ptaka i wynoszenie go do gniazda zwykle nie przynosi efektu, bo dorosłe ptaki i tak zaraz go znowu wyrzucą – podaje portal bociany.pl.

Radzi, że można malucha próbować włożyć do gniazda po pewnym czasie, gdy się go odkarmi i na nabierze on nieco siły. - Jeżeli ptak wypadł na przykład przy nauce lotu lub od wiatru, szanse, że zostanie zaakceptowany przez rodziców są znacznie większe – uważają eksperci portalu.

Tłumaczą, że jeżeli jest to pisklę małe w puchu, to można bez obaw brać je do rąk. - Pamiętajmy, że chcąc ratować pisklę należy przede wszystkim pokazać je lekarzowi weterynarii, który oceni jego stan.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Najlepiej oddać ptaka do ośrodka rehabilitacji zwierząt, gdzie ma szansę zostać odchowany i wypuszczony na wolność – podaje portal.

Listę ośrodków rehabilitacji zwierząt można znaleźć na stronie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.