Do stycznia 2023 roku Facebook ma ponownie ocenić, czy „zmniejszyło się ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego”, związane z ewentualnym przywróceniem Trumpowi dostępu do jego kont społecznościowych.

„Będziemy oceniać czynniki zewnętrzne, w tym przypadki przemocy, ograniczenia dotyczące pokojowych zgromadzeń i inne oznaki niepokojów społecznych” – podał Facebook we wpisie na firmowym blogu. „Jeśli ustalimy, że nadal istnieje poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, przedłużymy ograniczenie o określony czas i będziemy ponownie oceniać sytuację, aż to ryzyko ustąpi” - dodano w komunikacie.

Korporacja dodała, że jeśli byłemu prezydentowi USA zostanie przywrócony dostęp do Facebooka i Instagrama, będzie musiał liczyć się z „zestawem surowych sankcji”, jeśli ponownie będzie naruszał zasady portali społecznościowych.

Facebook zawiesił konta Trumpa po zdarzeniach, do których doszło 6 stycznia na Kapitolu. Niezależna rada nadzorcza firmy w maju postanowiła podtrzymać blokadę, podkreślając jednak, że Facebook musi ponownie ocenić, w jaki sposób moderuje wpisy światowych przywódców, oraz jasno określić zasady zawieszania.