W czwartek zginęła Anna Karbowniczak, dziennikarka lokalnych mediów. Jadącą na rowerze kobietę potrącił samochód. Karbowniczak zginęła na miejscu, kierowca uciekł. Wczoraj policjanci zatrzymali w tej sprawie trzy osoby.

W dniu wypadku rozpoczęto obławę, w której uczestniczyli niemal wszyscy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. W ramach podjętych działań na drogach rozstawiono blokady i kontrolowano pojazdy. Policjanci skupili się na poszukiwaniu uszkodzonych pojazdów.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zapoznali się z nagraniem z kamery monitoringu w Wągrowcu. Na filmie widać było niebieski opel vivaro jadący 10 minut przed wypadkiem. 

W Kaliszu skontaktowano się z właścicielami pojazdu. Okazało się, że przebywają za granicą, a auto niedawno sprzedali. Kolejnym krokiem było skontaktowanie się ze sprzedawcą aut używanych, których przedstawił policjantom umowę sprzedaży samochodu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania nowego właściciela pojazdu, jednak nie przebywał on pod żadnym ze znanych adresów. Pomogło zgłoszenie od osoby, które poprzedniego dnia widziała niebieskiego opla z uszkodzoną przednią szybą.

W piątek po południu odnaleźli samochód na terenie małej miejscowości w gminie Gołańcz. Na miejscu przebywał również 25-letni właściciel auta, jego 27-letni brat i 34-letni właściciel posesji.

W piątek wieczorem Prokuratura Okręgowa w Poznaniu po ocenie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych przedstawił właścicielowi samochodu zarzuty.