Reklama
Rozwiń
Reklama

Społecznego inspektora pracy można przenieść na inne stanowisko bez jego zgody

Urzędnika (społecznego inspektora pracy) można przenieść bez jego zgody na inne stanowisko w trybie art. 23 ustawy o pracownikach samorządowych.

Publikacja: 10.12.2014 08:51

Społecznego inspektora pracy można przenieść na inne stanowisko bez jego zgody

Foto: Fotorzepa, MW Michał Walczak

W razie likwidacji stanowiska pracy związanej z reorganizacją jednostki można samorządowego urzędnika przenieść na inne stanowisko odpowiadające jego kwalifikacjom. Taki pracownik zachowuje prawo do dotychczasowego wynagrodzenia przez sześć miesięcy, jeżeli to przysługujące na nowym stanowisku jest niższe. Rozwiązanie takie przewiduje art. 23 ustawy o pracownikach samorządowych. Jest to samodzielna podstawa przeniesienia pracownika. To oznacza, że nie wymagała stosowania konstrukcji z art. 42 kodeksu pracy (wypowiedzenie zmieniające).

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Waldemar Żurek ujawnia projekt reformy KRS. Liczy na poparcie prezydenta
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Nieruchomości
Przełom w sprawie działki pod CPK. Co skłoniło Piotra Wielgomasa do jej zwrotu
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama