Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 15.12.2015 03:00 Publikacja: 15.12.2015 03:00
Foto: www.sxc.hu
Agnieszka ?Bieńkowska, doradca podatkowy ?i partner w MDDP
Foto: materiały prasowe
Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi rozstrzygnął w interpretacji z 24 listopada 2015 r. (IPTPP1/4512-551/15-3/Msu) kwestię rozliczenia zadań z zakresu eliminacji szkodliwych odpadów, dofinansowanych z funduszu ochrony środowiska.
Sprawa dotyczyła gminy, która ubiega się o dotację na usunięcie odpadów azbestowych z terenu posesji osób fizycznych zlokalizowanych na jej terenie. Dotacja pochodzić ma ze środków wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wymogiem funduszu jest przedłożenie interpretacji indywidualnej co do braku możliwości odliczenia podatku VAT przez gminę. Usuwanie odpadów azbestowych wykona wynajęta do tego celu firma. Kwota dotacji ma wynieść 99 proc. całkowitych kosztów zadania, pozostałe 1 proc. zaś dołoży gmina.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Warszawski sąd przyznał odszkodowanie pominiętemu w naborze do pracy kandydatowi, którego rekruter nazwał „morde...
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
W niektórych sytuacjach przyznaną kategorię wojskową można zmienić. Podstawą do tego może być aktualny stan zdro...
Wrzesień jest uznawany za jeden z najlepszych miesięcy na grzybobranie. Wystarczy kilka dni deszczu, po których...
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 czerwca 2025 r. nie jest powodem do odstąpienia przez Sąd Najwyższy od t...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas