Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 18.10.2019 16:53 Publikacja: 18.10.2019 16:22
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Potrzebne są zmiany.
Dziękuję za zaangażowanie samorządowców w kampanie wyborcze, a zwłaszcza tym przez których mamy większość w Senacie. Mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Wyniki wyborów skomentował Jacek Karnowski Prezydent Sopotu, członek zarządu Związku Miast Polskich, zaniepokojony sytuacją w Polskich samorządach – Po rozmowach z naszymi mieszkańcami, wiemy, iż są oni zmartwieni faktem, że o ich wspólnotach lokalnych będzie decydował ktoś w zaciszu partyjnym, a nie wybrany reprezentant na obradach gmin czy miast. Zaznaczył jak ogromną role odegrało utworzenie z partiami politycznymi paktu senackiego. - Efekt jest taki, że mamy jedenastu senatorów samorządowych po stronie większości senackiej. Podsumował prezydent Sopotu. Zygmunt Frankiewicz, Prezes Związku Miast Polskich mówił o projektach ustaw, które poprzez senat Związek Miast Polskich chce wprowadzić. - Ważną kwestią dla związku jest przywrócenie zasady rekompensowania ubytków w dochodach własnych. Jeżeli dochodzi do ingerencji innych organów państwa w zadania własne gminy to ta administracja powinna pokrywać skutki finansowe tych zmian. Zaapelował - Samorządy już więcej nie mogą dopłacać do oświaty. Wysokość wynagrodzenia dla nauczycieli ustala rząd, a samorządy obciążone budżetowo, muszą pokryć te koszty. Wadim Tyszkiewicz, Członek zarządy ZMP przedstawił postulaty, zniesienia zakazu posiadania dwóch mandatów, samorządowego oraz senatora, a także zniesienia ograniczenia kadencji burmistrzów i prezydentów. - To o co walczymy jest bardzo ważne dla naszych małych ojczyzn. Jeżeli rozdajemy pieniądze, które otrzymujemy w formie zapomóg czy stypendium to chcielibyśmy, aby w drodze referendum mieszkańcy decydowali w jaki sposób te pieniądze będą przeznaczane. Aby referendum było tak mocne jak rozporządzenie ministerialne, abyśmy mieli wpływ w zależności od specyfiki regionu, gminy, decydować o tym jak będziemy realizowali zadania.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
Sąd odrzucił pozwy żony i ojca Sebastiana M., oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku na autostradzie A1...
Chłopcy, którzy biorą udział w samozwańczych "Szon patrolach", publikując w sieci zdjęcia i komentarze na temat...
Krajowa Administracja Skarbowa wykryła nowy, nielegalny proceder, w którym wykorzystywane są osoby do 26 roku ży...
Opolski sąd przyznał rację notariuszowi, który odmówił sporządzenia testamentu mieszkającej w Polsce obywatelce...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas