Chodzi m.in. o udział sędziego w spotkaniu w ramach "Tour de Konstytucja", jakie odbyło się we wtorek w miejscowości Dobczyce.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nazwał udział dzieci w tym wydarzeniu obrzydliwym skandalem, a małopolska kurator oświaty zarządziła kontrolę w szkole.

– Jestem porażony tymi wypowiedziami. To jest bulwersujące, co dzieje się wokół tej historii. Ja na przykład bardzo lubię patrzeć, jak dzieci rzucają kwiatki na Boże Ciało. Dzieci powinno się edukować na różne sposoby. Ma o to zadbać rodzic, ale i szkoła. Zakładam, że decyzja tych nauczycieli była przemyślana, a dziś są atakowani. Wszyscy musimy się teraz zmobilizować, żeby im pomóc. Bo tam nic złego się nie działo – powiedział portalowi naTemat sędzia Waldemar Żurek.

Tour de Konstytucja to wydarzenie organizowane przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego. Jego celem jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej.