Reklama

Prezydent spotkał się z przedstawicielami KRS

Aktualizacja: 09.02.2011 12:22 Publikacja: 09.02.2011 11:25

Prezydent spotkał się z przedstawicielami KRS

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska

[b]Wczoraj (8 lutego 2011 r.) Prezydent spotkał się z przedstawicielami Krajowej Rady Sądownictwa. Podczas spotkania omówiono kwestię współdziałania w procedurze nominacyjnej sędziów.[/b]

[wyimek][b]Zobacz [link=http://www.rp.pl/temat/277125.html]nominacje sędziowskie[/link].[/b][/wyimek]

Krajowa Rada Sądownictwa jest konstytucyjnym organem stojącym na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. [b]Prezydent na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa powołuje sędziów na czas nieoznaczony[/b].

Podczas spotkania omówiono projekty legislacyjne dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa oraz [link=http://www.rp.pl/temat/551949-Prawo-o-ustroju-sadow-powszechnych.html]ustroju sądów powszechnych[/link]. Na rozpatrzenie przez Sejm i Senat oczekują dwa istotne projekty ustaw wniesione przez rząd i Senat.

Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili senacki projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i podkreślili potrzebę pilnego jego rozpatrzenia z uwagi na konsekwencję orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 19 listopada 2009 r. ([b]zobacz: [link=http://www.rp.pl/artykul/579204.html]KRS opiniuje bez przepisów[/link][/b]).

Reklama
Reklama

[i][b]Czytaj także:[/b]

[link=http://www.rp.pl/artykul/572133.html]KRS może mieć problem z funkcjonowaniem[/link],

[link=http://www.rp.pl/artykul/394400.html]Rozporządzenie nie zawsze wystarczy[/link] [/i]

Nieruchomości
Ceny transakcyjne nieruchomości już jawne. Rejestr otwarty dla wszystkich
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Prawo drogowe
Sąd: odstawienie prawej nogi to błąd eliminujący kierowcę
Praca, Emerytury i renty
1978,49 zł renty z ZUS od 1 marca. Te choroby uprawniają do świadczenia
Praca, Emerytury i renty
13. emerytura nie dla każdego. Ci seniorzy nie otrzymają świadczenia
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama