Reklama

„Revolution. Rusian Art 1917–1932" - wystawa sztuki rosyjskiej w Londynie

Niezwykłe pierwsze lata wolności w rosyjskiej sztuce po rewolucji październikowej przypomniał nie Petersburg, lecz Londyn.

Publikacja: 28.02.2017 16:57

Monika Kuc z Londynu

Obchody 100-lecia rewolucji październikowej rozpoczęła wielka wystawa „Revolution. Rusian Art 1917–1932" w londyńskiej Royal Academy of Arts. Ekspozycja konfrontuje socrealizm i sztukę awangardową, rewolucyjny patos i artystyczny radykalizm, czerwony reżim i idealistyczne utopie, polityczny terror i manifesty wolności. Ponad 200 prac pochodzi z Państwowego Muzeum Rosyjskiego w Sankt Petersburgu i Galerii Tretiakowskiej w Moskwie.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Rzeźba
Anatomia antyku na Zamku Królewskim z kolekcji Stanisława Augusta
Rzeźba
Rzeźby Abakanowicz wkroczyły na Wawel. Jej drapieżne ptaki nurkują wśród drzew
Rzeźba
Salvador Dalí : Rzeźby mistrza surrealizmu
Rzeźba
Ai Weiwei w Parku Rzeźby na Bródnie
Rzeźba
Ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb. To wszystko do zobaczenia na Wawelu
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama