Nie chodź tą ulicą! Próżna się sypie, rozpada, straszy. Ale na kilka dni w roku opustoszałe rudery ożywają. Anektują je artyści. Po raz siódmy kamieniczki dawnego stołecznego getta stały się scenerią artystycznych działań. Oglądają je tłumy przyjeżdżających na festiwal Singera.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/artykul/9131,530351-Projekt-Prozna-2010.html]Oglądaj tv.rp.pl - Projekt Próżna 2010[/link][/wyimek]
Pokaz kuratorsko przygotowany przez Krystynę Piotrowską zachwyca subtelnością i uniwersalizmem prac. Tu chodzi o coś więcej niż wspomnienia czy wojenne traumy. To, czego dotykają autorzy Projektu Próżna, dzieje się teraz, w kontekście gorących konfliktów, zbiorowych zbrodni, wynaturzeń, dyskryminacji. Uzmysławiają też, że współczesna cywilizacja eliminuje dawne kultury, tradycje, obyczaje. W ogóle usuwa starość.
[wyimek] [link=http://www.rp.pl/galeria/9149,1,529122.html]Galeria zdjęć[/link][/wyimek]
Piotrowska tak dobiera czy raczej dostraja współuczestników wydarzenia, żeby zarysowane przez nich problemy poruszały każdego widza. W tym roku zaprosiła 11 osób, 12. jest ona sama.