Impreza jest hołdem złożonym wielkiemu miłośnikowi sztuki, popularyzatorowi muzyki, który w 1997 roku zainicjował Radziejowickie Spotkania ze Sztuką. Ich ideą była promocja młodych artystów pod egidą Domu Pracy Twórczej.
- Rozpoczęliśmy organizowanie wieczorów artystycznych w naszym zamyśle skierowanych do niewielkiej liczby melomanów. - wspomina dyrektor Bogumił Mrówczyński. - Nieoczekiwana popularność tych wieczorów utwierdziła nas w przekonaniu o potrzebie prezentacji koncertów na najwyższym poziomie artystycznym. Pomysł kontynuacji tamtego wydarzenia jako festiwalu zrodził się w 2008 roku w ścisłej współpracy z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, skupiającą najlepszych absolwentów szkół muzycznych w kraju. Wsparcia festiwalowi stale udziela także Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zasadą festiwalu jest promocja młodych artystów nad którymi Pałac w Radziejowicach systematycznie roztacza opiekę.i prezentacja uznanych mistrzów. Tegoroczna edycja odbywa się kilka miesięcy przed XVII Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim. Podczas festiwalu wystąpi dwóch uczestników Konkursu: Łukasz Krupiński oraz Andrzej Wierciński. Podczas dwóch wieczorów wystąpi także wybitny pianista i zarazem członek jury Konkursu Chopinowskiego, Janusz Olejniczak. Na jego zaproszenie zagra Aleksander Doronin,.
Dużym wydarzeniem będzie z pewnością wystawa prac mistrza malarstwa i grafiki Franciszka Maśłuszczaka, której wernisaż planowany jest na godzinę 21.00 w niedzielę. Artysta zaprezentuje swoje najnowsze akwarele i płótna. Twórczość Franciszka Maśluszczaka zaliczana bywa do nurtu metaforycznego w sztuce polskiej. Jego prace ukazują zazwyczaj człowieka uwikłanego w zdarzenia potocznej codzienności. Artysta często czerpie z własnych doświadczeń oraz wnikliwej obserwacji świata. Lubi powracać na płótnach do wspomnień z lat młodości, bliskich sobie osób oraz miejsc - głównie małych miasteczek. Postacie kreowane przez Maśluszczaka poddawane są artystycznej stylizacji. Tak też będzie i w Radaziejowicach. Franciszek Maśluszczak od lat związany jest z "Rzeczpospolitą", w którek publikuje swoje prace.
- Jestem przekonany, - mówi Bogumił Mrówczyński. że każdy wieczór Letneigo Festiwalu im Jerzego Waldorfa dostarczy niezwykłych wrażeń. Tegoroczny program obfituje w znakomite nazwiska wykonawców. Wystąpi zespół Multi Trio, którego założycielką jest jedna z największych polskich pianistek Ewa Pobłocka wraz z dwiema, odnoszącymi coraz większe sukcesy, córkami: Ewą oraz Marią Leszczyńskimi. Zaproszenie do udziału w przyjęła również Kaliningradzka Orkiestra Kameralna, której towarzyszyć będą nagradzani soliści: Marcin Zdunik na wiolonczeli oraz skrzypaczka Paulina Sokołowska. Oprócz popularnych kompozycji Haydna i Mozarta wykonane zostaną dwa niezwykłe dzieła mało znanego kompozytora z epoki klasycznej Feliksa Janiewicza. Podczas jednego z wieczorów oddamy hołd twórczości Zygmunta Koniecznego. Jego kompozycje będziemy mogli usłyszeć w wykonaniu Agaty Zubel, Andrzeja Bauera oraz Janusza Olejniczaka, w opracowaniu Cezarego Duchnowskiego.