Brak rąk do pracy to jedno z kluczowych wyzwań z jakimi borykają się firmy budowlane. Budimex planuje do końca przyszłego roku zatrudnić ponad 1,1 tys. osób, a z kryzysem na rynku pracy chce poradzić sobie w nieszablonowy sposób.

Ktokolwiek skutecznie pomoże w zatrudnieniu osoby poszukiwanej przez Budimex na określone stanowisko otrzyma nagrodę – do 2 tys. zł. Dodatkowy bonus przypadnie temu, kto pomoże zwerbować największą liczbę osób. Grupa szuka pracowników w 50 różnych specjalizacjach, m.in. kierowników budów, inżynierów robót, majstrów, inżynierów robót torowych itp.

Budimex zatrudnia ponad 7 tys. osób wobec 4,5 tys. cztery lata temu.

- Wprowadzenie tego innowacyjnego rozwiązania to rozwinięcie systemu rekomendacji wewnętrznych, który działa w Budimeksie od ponad dwóch lat. Walczymy o jak najlepszych specjalistów w swoich branżach. W I półroczu na 240 poleceń zatrudniliśmy prawie 100 osób. Najczęściej pracę w tym systemie znajdują u nas kierownicy robót oraz inżynierowie. Jesteśmy pierwszą firmą  budowlaną w Polsce, która wprowadza takie rozwiązanie dla poleceń zewnętrznych a nie tylko wewnętrznych, czyli realizowanych przez obecnych pracowników Budimeksu – mówi cytowany w komunikacie Cezary Mączka, członek zarządu Budimeksu ds. zarządzania zasobami ludzkimi.