Wschód kraju ciągle w tyle

Regiony zachodnio-północne dobrze radzą sobie z obniżaniem stopy bezrobocia. Na wschodzie problem braku pracy staje się coraz bardziej palący.

Aktualizacja: 04.02.2015 10:11 Publikacja: 04.02.2015 09:43

Wschód kraju ciągle w tyle

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Powiat jaworski (woj. dolnośląskie) stał się liderem pod względem spadku stopy bezrobocia. W 2014 r. zmniejszyła się ona tam aż o 5,2 pkt proc., podczas gdy średnio w kraju było to 1,9 pkt proc. I chociaż wciąż ponad 19 proc. mieszkańców tego powiatu pozostaje bez pracy, wszystko idzie ku lepszemu.

– Rzeczywiście odpływ bezrobotnych w zeszłym roku był rekordowy, mamy 1970 osób mniej w rejestrach – cieszy się Barbara Dziasek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. To efekt ogólnej poprawy na rynku pracy i aktywizacji bezrobotnych, ale też dużego inwestora w okolicach. – Do firmy Amazon we Wrocławiu, która rozpoczęła rekrutację pod koniec roku, skierowaliśmy około 200 osób – mówi dyrektor.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Rynek pracy
Barometr Talentów 2025. Poznaliśmy nastroje pracowników w Polsce
Rynek pracy
Specjalista z kompetencjami AI łatwiej znajdzie pracę i więcej zarobi
Rynek pracy
„FAZ”: Dlaczego Polacy nie chcą już pracować w Niemczech?
Rynek pracy
Dobra sytuacja na rynku pracy w USA może zniechęcić Fed do cięcia stóp
Rynek pracy
Prezes Manpower Group: na rynkach pracy w Europie panuje chłód
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama