Duda kibicuje PiS, ale nie pojawi się na marszu 13 grudnia:

Konrad Piasecki: Rusza pan 13 grudnia razem z PiS na Kancelarię Premiera i Belweder?

Piotr Duda: Nie ruszam. Jestem w tym dniu w Gdańsku. Mam spotkanie z ambasadorem Stanów Zjednoczonych, jestem na miejscu w Gdańsku. W tym dniu "Solidarność" w poszczególnych regionach w swój sposób, jak zawsze, co roku, spędza ten smutny dzień dla Polaków. Uważam, że to nie jest dzień do maszerowania.

Ale czyżby było tak, że "Solidarność" bojkotuje wielki Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości?

Absolutnie nie, panie redaktorze. Każda demonstracja, każdy marsz przeciwko temu rządowi jest najbardziej wskazany. Trzymam kciuki i kibicuję PiS.

Szef "Solidarności" zapytany o kwestionowanie niepodległości w Polsce, odpowiedział:

Na pewno, patrząc z pozycji przewodniczącego związku zawodowego, zagrożony jest dialog społeczny, a tak właściwie go nie ma. Platforma Obywatelska i w ogóle koalicja rządząca nic sobie nie robią z dialogu społecznego, nic sobie nie robią z demokracji.

Piotr Duda w rozmowie na antenie RMF FM skrytykował Leszka Balcerowicza:

Fundacja Leszka Balcerowicza, FOR, mówi: "niech pracownicy, którzy podejmują pracę na rzecz związku pracują społecznie, a nie na związkowych etatach".

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Rozwój sektora PRS"

Dla wielu klientów zakup mieszkania stanie się nieosiągalny

OGLĄDAJ RELACJĘ

No tak, jak pan premier Balcerowicz, pan profesor słynny, chciał się pchać do politycznego koryta, to Solidarność mu była po drodze. Ze związkiem podpisywał porozumienia, z moim poprzednikiem, a w tej chwili przepraszam, opluwa związki zawodowe, forum obywatelskiego rozwoju. Pan Balcerowicz, jako pierwszy, powinien być zainteresowany, żeby w takim państwie, jak Polska, demokratycznym, związki zawodowe się rozwijały. A tak na marginesie powiem, że dla mnie w ogóle ta fundacja i te wszystkie raporty, szczególnie dotyczące związków zawodowych, są niewiarygodne, bo przecież są finansowane przez pracodawców. Zajrzałem sobie do sprawozdania  i wiem, że  2011 rok to jest prawie 800 tys. darowizn z instytucji, różnego rodzaju firm, więc jaki może być raport? Lepiej niech te pieniądze przekażą dla dzieci na kolonie i będzie dobrze.