Aktualizacja: 05.10.2016 09:03 Publikacja: 05.10.2016 09:00
Tomasz Pietryga
Foto: rp.pl
Dziennik powołując się na najnowszy raport NIK, alarmuje, że wykorzystując outsourcing pracowniczy, oszukańcze spółki wpędziły w kłopoty 317 przedsiębiorców i 15 tys. pracowników, zostawiając ich z nieopłaconymi składkami. Straty są milionowe. A państwo działało opieszale, nieskutecznie i nie zablokowało nadużyć.
„Gazeta Wyborcza”, kolejny dzień na pierwszej stronie ciągnie tematykę aborcyjną. W tekście „PiS umywa ręce i gra na przeczekanie” analizuje: skala poniedziałkowego „czarnego protestu” kobiet przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego zaskoczyła PiS. Władze partii głowią się, jak wyjść z kryzysu.
Kreml nieprzypadkowo wziął na celownik polski konsulat generalny w północnej stolicy Rosji. Uderza w ten sposób w miejscową Polonię, ale też w rosyjskie środowiska niezależne.
Spada liczba chętnych do repatriacji z Kazachstanu. To efekt porażki polskiego państwa.
Plan PiS był prosty: w dniu konwencji KO w Gliwicach pokazać, że Karol Nawrocki jest blisko ludzi, i to tych najbardziej poszkodowanych, a nie aktywu partyjnego. Strategia godna Jacek Kurskiego.
Pogłoski o śmierci Zachodu są mocno przesadzone. Paryż uderza w miękkie podbrzusze kremlowskiej propagandy. Kiedy Emmanuel Macron zamieszcza zdjęcie z wnętrza wyremontowanej katedry Notre-Dame i pisze „to jest Francja”, sprzedaje Putinowi fangę w nos.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Konwencja KO w Gliwicach miała pokazać impet w prekampanii Rafała Trzaskowskiego. Jednak nie tylko o energię uczestników tu chodziło, ale też o pokazanie, że kandydat KO i jego sztab wyciągnęli lekcję z przeszłości. I nie chodzi tylko o 2020 rok.
Żaden ze ściganych polityków nie złamał prawa. To zemsta. Nagonka przekracza wszelkie granice - tak była premier Beata Szydło broniła Marcina Romanowskiego, który - jej zdaniem "nigdy nie uchylał od stawienia się w prokuraturze czy składania wyjaśnień, kiedy był o to proszony". W poniedziałek, 9 grudnia Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zadecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec Romanowskiego. Beata Szydło była też pytana o Karola Nawrockiego, "obywatelskiego" kandydata, który startuje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości".
Beata Szydło, była premier i szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy w 2015 roku, wyraziła poparcie dla Karola Nawrockiego, prezesa IPN, startującego w wyborach prezydenckich jako „obywatelski” kandydat PiS.
Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie ogłosiło swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Sondaż Instytutu Badań Pollster wskazał, kogo w tej roli najchętniej widzieliby wyborcy tego ugrupowania.
„Czy kobieta może zostać prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej?” – pyta była premier. W Stanach Zjednoczonych okazało się to niemożliwe, choć jak wylicza „Washington Post” kobiety sięgały do tej pory po władzę w 87 krajach.
Po raz pierwszy w oficjalnym dokumencie rząd przyznał, że program, który od stycznia nosi nazwę Rodzina 800+, poniósł klęskę w dziedzinie demografii.
Od pewnego czasu pojawiają się sygnały, że Beata Szydło, była premier, może stracić stanowisko wiceprezesa PiS. W sondażu badań Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" o ewentualne odwołanie Szydło z tego stanowiska spytano wyborców Zjednoczonej Prawicy.
W tej chwili nie będzie zmian w kierownictwie partii. Nie ma alternatywy dla Jarosława Kaczyńskiego. To lider, który łączy nasze środowisko – powiedziała była premier Beata Szydło w rozmowie z Wirtualną Polską.
Wszystkie dotychczasowe wybory prezydenckie były okazją do tworzenia nowych bytów politycznych i przegrupowań na scenie partyjnej. Nie inaczej może być i przy okazji przyszłorocznego starcia o najwyższy urząd w państwie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas