Wcale nie trzeba ślęczeć nad książkami, ani iść na studia, by zrobić karierę. W naszym show-biznesie pełno jest celebrytów, którym matura nie przeszkodziła w robieniu kariery. O tych wybranych informuje „Super Express” 

Piosenkarki Edyta Górniak (39 l.) i Agnieszka Chylińska (35 l.), gwiazda Polsat Cafe, Paulina Młynarska (41 l.), współzałożyciel Perfectu Zbigniew Hołdys (60 l.), Robert Gawliński (48 l.) z Wilków, muzyk i poeta Maciej Maleńczuk (50 l.), a nawet światowej sławy mistrz filmu Andrzej Wajda (85 l.) - to tylko niektóre z gwiazd bez matury.

- Myślę, że wspólny koncert takich wykonawców byłby jednym z lepszych koncertów artystycznych - zapewniał Gawliński, który szkołę rzucił dla muzyki. Tak też było w przypadku innych celebrytów bez matury - rezygnowali ze szkoły dla innych zajęć (...) 

- Obnosiłem się z faktem, że nie mam matury. Moja matka, nauczycielka, bardzo się tego wstydziła. Była przerażona, gdy mówiłem o tym w wywiadach - opowiada Hołdys.

- Nie mam poczucia, że brak matury przeszkodził mi w czymś w życiu. Jestem wykształcona, oczytana. Otoczenie nie wyrzucało mi, że nie mam papierka - twierdzi Młynarska.

Cóż za doskonała rada dla 400 tysięcy tegorocznych maturzystów! Już wiecie, jak zostać kimś, o kim piszą plotkarskie portale. Znamy nawet przypadek ściemy, co do tytułu magistra, która dwukrotnie nie przeszkodziło Aleksandrowi Kwaśniewskiemu zostać prezydentem. Widzicie maturzyści, jaka świetlana przyszłość jawi się przed Wami. Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie bohatera... plotek.