O tym, jaki kierunek działania zostanie przyjęty, zdecyduje konwent krajowy SdPl zwołany na 12 czerwca. SdPl może zdecydować albo o samodzielnym starcie w wyborach, albo o zgodzie na start działaczy partii z dowolnych list, bądź o wejściu w porozumienie z PO lub SLD?.

Według Kaszni, Zarząd Krajowy SdPl powołał grupę negocjacyjną, która składa się z dwóch podzespołów. Jeden z nich prowadzi negocjacje z SLD, drugi z PO. ?Wyborca SdPl musi być w tym momencie rzeczywiście dumny ze swojego ugrupowania. Swoją drogą - bardzo nas to rozbawiło. Już widzimy te pojedynki na śmierć i życie, jakie prowadzi PO i SLD, by pozyskać jak najwięcej członków SdPl.?

Jaki będzie ich wynik, już dziś trudno wyrokować. Zespoły rozpoczęły w zeszłym tygodniu pierwsze sondażowe rozmowy - mówi bez wstydu Arkadiusz Kasznia.?

Tymczasem warszawscy działacze partii, Piotr Guział i Piotr Skubiszewski przesłali PAP oświadczenie, w którym informują, że opuszczają partię. Powodem jest wypowiedź szefa SdPl - Wojciecha Filemonowicza o chęci dołączenia do Platformy Obywatelskiej w tegorocznych wyborach. ?

PO zapewnie przyjmie w swoje szeregi Rosatiego, ale czy Filemonowicza również? Zresztą, niedługo i tak nie rozróżnimy,  kto w Platformie jest z jakiej formacji i jakie poglądy reprezentuje. ?