Jak się bawić, to się bawić, konia sprzedać, dom zastawić – kierując się tym przesłaniem władze Warszawy, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Cargo S.A., PKP Intercity S.A i sponsorzy rozpoczynają wielkie odliczanie: „Rok do UEFA EURO 2012”. Licznych atrakcji owego pikniku pod Mostem Średnicowym nie jesteśmy w stanie wymienić. Jednak jak zapewniają organizatorzy, „każdy znajdzie coś dla siebie”. Szukaliśmy i znaleźliśmy.


Imprezę zakończy widowisko "Świetlny Most". Przy wykorzystaniu spektakularnych efektów świetlnych, w otoczeniu Wisły i ze Stadionem Narodowym w tle, na Most Średnicowy wjadą najpiękniejsze polskie parowozy. W finale most zostanie podświetlony na kolor wybrany w akcji "Maźnij Mnie!", którą Warszawa żyła przez ostatni miesiąc.

To dopiero amerykański luz i poczucie humoru. Mimo paraliżu kolejowego, remontów dworców, rozkopanych dróg i stojącej w miejscu budowie drugiej linii warszawskiego metra oraz planowanych podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej, warto zainwestować w widowisko „Świetlny Most” oraz akcję ”Maźnij Mnie”. Jeśli dobrze rozumiemy, to parowozy właśnie będą jedyną odpowiedzią ministra Grabarczyka na problemy PKP.