Reklama

Brytyjczyk chciał "zabić tylu muzułmanów, ilu się da"

48-letni Darren Osborne, który 19 czerwca 2017 roku wjechał półciężarówką w grupę muzułmańskich wiernych w Finsbury Park, w pobliżu dwóch meczetów, "zamierzał zabić tylu muzułmanów, ilu się da" - przekonuje brytyjska prokuratura.

Aktualizacja: 22.01.2018 15:09 Publikacja: 22.01.2018 15:06

Brytyjczyk chciał "zabić tylu muzułmanów, ilu się da"

Foto: AFP

arb

Przed sądem w Wielkiej Brytanii ruszył właśnie proces Osborne'a, który wjechał vanem w grupę muzułmanów zabijając jedną osobę i raniąc dziewięć innych. Do ataku doszło dwa tygodnie po zamachu dokonanym przez muzułmanów w okolicach London Bridge.

Zdaniem prokuratora Jonathana Reesa Osborne celowo wjechał w grupę muzułmanów, ponieważ "rósł w nim gniew z powodu narastającej fali terroryzmu". - Chciał zabić tylu muzułmanów, ilu się da - powiedział Rees.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Przestępczość
Seria eksplozji w Europie. Litwa zatrzymała podejrzanych o wysyłanie „wybuchowych” paczek
Przestępczość
Włamanie do Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. Skradziono okazy z rodzimego złota
Przestępczość
Niemcy. Podejrzany w sprawie Maddie McCann na wolności
Przestępczość
Zabójstwo Charliego Kirka. Podejrzany przygotował notatkę przed oddaniem strzału
Przestępczość
Domniemany zabójca Charliego Kirka nie przyznał się do winy i odmawia współpracy
Reklama
Reklama