Reklama
Rozwiń
Reklama

Wyłudzenia VAT: Gangster już bez parasola ochronnego

Marcin B., mający być głównym organizatorem wielkich oszustw VAT, będzie ścigany czerwoną notą Interpolu.

Aktualizacja: 12.12.2019 09:14 Publikacja: 11.12.2019 19:49

Wyłudzenia VAT: Gangster już bez parasola ochronnego

Foto: CBA

Wielokrotnie karany i dotąd nietykalny Marcin B. – przestępca gospodarczy, który zdaniem śledczych był mózgiem gigantycznych wyłudzeń VAT w obrocie paliwami – będzie ścigany w całej Europie i na świecie. Jak dowiedziała się „Rz", prokuratura właśnie podjęła działania konieczne do wydania za nim ENA i międzynarodowego listu gończego.

– Skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Marcina B. obejmujący kompleksowe zarzuty. Dotyczą kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i udziału w uszczupleniach VAT na kwotę 350 mln zł – potwierdza nam Paweł Sawoń, wiceszef Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. – Decyzja o aresztowaniu umożliwi poszukiwanie Marcina B. w krajach Unii Europejskiej i poza nią – wydanie ENA i międzynarodowego listu gończego z tzw. czerwoną notą – dodaje prok. Sawoń.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Przestępczość
Pielęgniarz skazany za zamordowanie 10 pacjentów. Chciał mieć mniej pracy
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Przestępczość
Piraci zaatakowali tankowiec u wybrzeży Somalii. Weszli na pokład
Przestępczość
Prezydent Meksyku napastowana na ulicy. Podejmie kroki prawne
Przestępczość
Atak na pasażerów pociągu do Londynu. Wielu rannych, dwie osoby zatrzymane
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Przestępczość
Wielki napad na Luwr. Pięciu nowych zatrzymanych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama