Do strzelaniny w miejscowości Highlands Ranch, kilkanaście kilometrów na południe od Denver, doszło we wtorek przed godz. 14.00 lokalnego czasu. Dwóch mężczyzn weszło do budynku szkoły, poszło do dwóch oddzielnych klas i otworzyło ogień - poinformował Tony Spurlock, szeryf hrabstwa Douglas.

O strzelaninie, do której doszło w szkole, administracja placówki poinformowała policję. - Gdy funkcjonariusze przybyli do szkoły, wciąż słyszeli strzały - powiedziała Holly Nicholson-Kluth z biura szeryfa.

Jak dotąd podano tylko kilka szczegółów, dotyczących zdarzenia. Władze poinformowały jednak, że obaj podejrzani zostali aresztowani na miejscu.

Jeden z poszkodowanych, 18-letni uczeń, zginął na miejscu. Osiem innych osób - wszyscy uczniowie w wieku 15 lat lub starsi - zostało zabranych do szpitali. Czworo rannych jest w poważnym lub krytycznym stanie.

Nie poinformowano o możliwym motywie działania napastników, którzy zostali zidentyfikowani jako dwóch mężczyzn, z których jeden miał 18 lat a drugi był nieletni. Obaj są uczniami tej szkoły.

Nieco ponad tydzień przed strzelaniną, w Wikipedii opublikowano zmiany na stronie dotyczącej szkoły. W sekcji dotyczącej programów mających na celu zmniejszenie liczby samobójstw uczniów i strzelanin w szkołach, anonimowy redaktor napisał: „Czy działają? Zobaczymy" - piszą amerykańskie media.

Highlands Ranch leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Littleton, gdzie 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School doszło do strzelaniny w szkole średniej, w której zginęło 12 uczniów i 1 nauczyciel.