McDonald’s postanowił z Nowym Rokiem w końcu otworzyć się na nowy trend, który już od dłuższego czasu pukał do jego drzwi – na dietę wegetariańską. Osoby nie jedzące mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego mogą już znaleźć coś dla siebie w ofercie najpopularniejszej sieci fastfood – jednak na razie tylko w brytyjskich lokalach.

Nowe pozycje w menu pomogła stworzyć organizacja The Vegetarian Society. Trzeba przyznać, że urozmaiceń jest całkiem sporo i skierowane są nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Jak zachwala McDonald’s, weganie i wegetarianie mogą kupić Spice Veggie Wrap z kotlecikami z ryżu, groszku i pomidorów, która przewidziana jest także w wersji dziecięcej - Happy Meal Veggie Wrap.

Czytaj także: McDonald’s rezygnuje z plastiku i zaczyna testy papierowych słomek 

Nie obyło się jednak bez dużej wpadki. Jak zauważyli weganie, choć warzywne dodatki odpowiadają ich diecie, to używane w wrapach tortille są produkowane z mleka zwierzęcego. Trudno więc określić całe danie jako wegańskie.

Wcześniej w ofercie sieci McDonald’s pojawił się już burger Vegetable Deluxe, odpowiedni także dla wegan – o ile poproszą oni o wersję bez majonezu. Z okazji Nowego Roku poprawiono recepturę kanapki i stworzono Spicy Vegetable Deluxe.