Reklama

#RZECZoPRAWIE: refundacja leków, narzędzia telematyczne dla kierowców, porozumienia cenowe

W środowym programie #RZECZoPRAWIE gośćmi Anny Wojdy będą: Juliusz Krzyżanowski, adwokat w Baker McKenzie, Robert Kurzydło, konsultant biznesu oraz Paweł Rochowicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej".
Anna Wojda

Anna Wojda

Foto: rp.pl

1. Juliusz Krzyżanowski, adwokat w Baker McKenzie

Czy firmy farmaceutyczne nie wycofają się z refundacji leków? Zmiany w projekcie ustawy o jawności życia publicznego spowodują, że pacjenci nie powinni jednak płacić więcej za leki. A były takie groźby. Bardzo realne. Dlatego rząd złagodził projekt przepisów.

2. Robert Kurzydło, konsultant biznesu

W czym mogą pomóc narzędzia telematyczne pozwalające śledzić styl jazdy kierowcy? Jak się takie narzędzia sprawdzają w innych krajach?

3. Paweł Rochowicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej"

Reklama
Reklama

Będzie łatwiej uzyskać porozumienie cenowe. Ministerstwo finansów chce uprościć procedurę dzięki której firmy mogą uzyskać porozumienie cenowe. Takie porozumienie gwarantuje, że są uczciwi a to z kolei pozwala im rozliczać w kosztach podatkowych całość wydatków na transakcje wewnątrz grup kapitałowych.

Podatki
Przelewu od żony lub męża nie musisz zgłaszać. Ale są wyjątki
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Prawo drogowe
Duże zmiany dla kierowców. Pojawi się nowa przesłanka zatrzymania prawa jazdy
Prawo w Polsce
Będzie nowy obowiązek dla właścicieli psów. Rząd przyjął projekt ustawy
Praca, Emerytury i renty
13. emerytura nie dla każdego. Ci seniorzy nie otrzymają świadczenia
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama