Na ławie zasiadło 31 oskarżonych, działaczy i sędziów piłkarskich a także samych zawodników. Tylko Ryszard F., pseudonim Fryzjer został skazany na bezwzględne więzienie. Prokuratura wnioskowała o karę 6 lat więzienia. Ostatecznie sąd skazał go na 4,5 roku bezwzględnej kary więzienia. Pozostali oskarżeni dostali kary w zawieszeniu, a jeden został uniewinniony. Wyrok jest nieprawomocny. Co ciekawe sąd umorzył sprawę w zakresie dotyczącym zarzutu założenia i kierowania przez Ryszarda F. grupą przestępczą.

- Wynika to jednak z tego, że Ryszard F. został już skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej – tłumaczy Dominik Panek, dziennikarz Polskiego Radia, który prowadzi Blog Piłkarska Mafia, na którym od lat śledzi sprawy dotyczące korupcji w polskim futbolu. – Prawdopodobnie prokuratura odwoła się w tym zakresie od tego wyroku.

Apelację zapowiada także Katarzyna Odrowąż, obrońca Ryszarda F.

- W ocenie oskarżonego wyrok jest dla niego krzywdzący – mówi mec. Katarzyna Odrowąż. – Złożymy więc wniosek o uzasadnienie wyroku, który pozwoli nam na złożenie apelacji.