Reklama
Rozwiń

Sędzia Piwnik o pomysłach ministra Ziobry ws. zaostrzenia Kodeksu karnego

Zamiast mówić o zmianach prawa, należałoby zacząć poważną dyskusję o tym, jak prawo należy stosować i jak je poznawać - stwierdziła we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości.

Aktualizacja: 29.01.2019 14:27 Publikacja: 29.01.2019 13:53

Barbara Piwnik

Barbara Piwnik

Foto: rp.pl

mat

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, resort sprawiedliwości skierował w piątek do Rządowego Centrum Legislacji obszerny projekt, zaostrzający kary za najpoważniejsze przestępstwa. Najkrótsza kara terminowa więzienia ma wynosić miesiąc, najdłuższa 30 lat.

Krytycznie do tych propozycji odniosła się sędzia Barbara Piwnik. – Gdyby wszyscy znali obowiązujące prawo, ściśle je stosowali, a w pracy wykazywali się zaangażowaniem, a nie tylko formalnym wykonywaniem obowiązków, to były duże szanse, aby historia [w Gdańsku - przyp. red.] potoczyła się inaczej. Dlatego zamiast mówić o zmianach prawa, należałoby zacząć poważną dyskusję o tym, jak prawo należy stosować i jak je poznawać – mówiła w programie #RZECZoPRAWIE była minister sprawiedliwości.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Prawo w Polsce
Są kolejne wyniki ponownego przeliczenia głosów. Zyskuje Karol Nawrocki
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Zawody prawnicze
Nie będzie umowy o pracę dla adwokatów. Ostra dyskusja na Krajowym Zjeździe
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców
Prawo karne
Nastolatek z Podkarpacia aresztowany. Szykował zamach na szkołę