Córka Sławomira Nowaka - Natalia Nowak przekazała wspomnianą kwotę do depozytu tytułem poręczenia majątkowego. Prokurator odmówił jednak sporządzenia protokołu przyjęcia poręczenia. 

Wpłata miliona złotych była warunkiem by były minister uniknął ponownego tymczasowego aresztowania zgodnie z orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 2 czerwca 2021 roku. Sędzia Dorota Radlińska z SA wstrzymała wykonalność postanowienia do 19 czerwca, przedłużając tym samym czas na wpłatę do piątku 18 czerwca. 

Czytaj też:

Prokuratura nie zgadza się na wyjście Sławomira Nowaka z aresztu za milionową kaucję

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Aleksandra Skrzyniarz poinformowała jednak, że pieniądze zostały przyjęte do depozytu, ale nie sporządzono protokołu z ich przyjęcia ze względu na złożony przez prokuraturę sprzeciw. 

Jeśli sprzeciw prokuratury złożony w zakresie zastrzeżenia warunkowej zmiany tymczasowego aresztowania na środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego  zostanie rozpatrzony "pozytywnie", środki zostaną zwrócone, jeśli jednak wbrew woli Prokuratory Okręgowej, to sporządzony zostanie protokół z ich przyjęcia.

Sąd Apelacyjny postanowieniem prawomocnym i niezaskarżalnym odmówił również wstrzymania wykonania aresztu wobec Sławomira Nowaka, 2 czerwca postanowił jednak, że były minister trafi do aresztu w momencie gdy nie zdąży wpłacić poręczenia majątkowego do 18 czerwca.

Sprawa toczy się w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy.