fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Prokuratura nie zgadza się na wyjście Sławomira Nowaka z aresztu za milionową kaucję

Sławomir Nowak
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła w środę zażalenie na decyzję Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 2 czerwca ws. aresztu dla Sławomira Nowaka. Podejrzany o korupcję były minister w rządzie Donalda Tuska ma wrócić do aresztu, ale będzie mógł go opuścić, jeśli do 18 czerwca wpłaci milion złotych poręczenia majątkowego.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wpłynął także wniosek obrony Sławomira Nowaka o wstrzymanie wykonania orzeczenia sprzed dwóch tygodni.

Czytaj też: Sławomir Nowak ma wrócić do aresztu

Prokuratura zaskarżyła postanowienie sądu "w zakresie zastrzeżenia warunkowej zmiany tymczasowego aresztowania na środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w przypadku wpłacenia kwoty 1 miliona złotych oraz wstrzymania wykonania orzeczenia o tymczasowym aresztowaniu" - wyjaśniła prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Obrona Sławomira Nowaka swój wniosek uzasadnia m.in. tym, że z decyzją sądu nie zgodził się także oskarżyciel publiczny, który zapowiedział złożenie zażalenia w tej sprawie, więc zatrzymywanie podejrzanego i osadzanie w areszcie śledczym przed ostateczną decyzją w tej sprawie nie miałoby sensu.

Przypomnijmy, że obrońca Sławomira Nowaka, mec. Joanna Broniszewska mówiła w TVN24, że Sławomir Nowak i jego rodzina nie mają możliwości ekonomicznych, by zebrać i zapłacić milion złotych kaucji.

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Warszawie zarzucili Nowakowi m.in. założenie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, a także przyjęcie  łapówek o wartości kilku milionów złotych i płatną protekcję w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, pranie brudnych pieniędzy. W sumie Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów. Od lipca 2020 r. do 12 kwietnia 2021 r. przebywał w areszcie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA