Reklama
Rozwiń
Reklama

Kiedy ruszą kursy redukcyjne dla kierowców? Wreszcie jest rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw z 15 września ukazało się długo oczekiwane rozporządzenie, bez którego po 17 września nie mogłyby ruszyć szkolenia pozwalające kierowcom skasować punkty karne za naruszenie przepisów drogowych.

Publikacja: 16.09.2023 12:13

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu

Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Od niedzieli 17 września zaczynają obowiązywać bardzo ważne dla kierowców przepisy ustawy z 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Przywracają one możliwość redukcji punktów karnych poprzez zaliczenie kursu organizowanego przez wojewódzki ośrodek ruchu drogowego (WORD). Od jutra taki kurs kierowca może odbyć dwa razy w roku i w ten sposób za każdym razem pozbyć się  sześciu punktów karnych (czyli w sumie 12).

Pozostało jeszcze 84% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Awantura w Trybunale Stanu. Jest śledztwo ws. naruszenia nietykalności cielesnej
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Prawo drogowe
RPO chce ważnej zmiany dla kierowców przyłapanych przez fotoradar
Sądy i trybunały
Jest decyzja SN ws. sędziego Jakuba Iwańca
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Nieruchomości
Koniec z anonimowym przeglądaniem ksiąg wieczystych. Rykoszetem dostaną notariusze
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama