Zgodnie z projektem nadal ma zachowany obowiązek zakrywania nosa i ust. Rozporządzenie wejdzie w życie 21 lipca 2020 r., lecz niektóre przepisy zaczną obowiązywać 4 sierpnia 2020 r.

Jak donosi Polskie Radio, projektowane przepisy przewidują, że w zajęciach lub  wydarzeniach sportowych będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników plus  osoby z obsługi wydarzenia. Ten limit nie dotyczy pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych - tam nie będzie żadnych ograniczeń co do liczby osób.

Zmiany czekają także obiekty sportowe, takie jak stadiony czy hale sportowe. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że zgodnie z obowiązującymi wymogami na stadion, czy inny obiekt sportowy może wejść liczba kibiców odpowiadająca jednej czwartej miejsc dla nich w nim dostępnych. Rozporządzenie ma zwiększyć ten limit.

- Chcemy poszerzyć tę bazę kibiców, która będzie mogła wejść na stadion do 50 procent liczby miejsc na obiekcie - wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz.

Zniesiony ma być obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, teatrach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Na widowni ma być zajęte co drugie miejsce, czyli nie więcej niż 50 proc. liczby wszystkich miejsc.

W projekcie przewidziano obniżenie maksymalnego limitu uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań do 2,5 mkw na osobę.