Reklama
Rozwiń
Reklama

Po implanty do Kima? Korea Płn. stawia na turystykę medyczną

Korea Północna zamierza zacząć specjalizować się w turystyce medycznej od 2020 roku. Pjongjang będzie oferował cudzoziemcom - prawdopodobnie głównie z Chin - terapie obejmujące m.in. operacje zaćmy, wszczepianie implantów dentystycznych i terapie dla pacjentów walczących z nowotworami - informuje północnokoreański dziennik "Rodong Sinmun".

Aktualizacja: 06.12.2019 09:57 Publikacja: 06.12.2019 09:42

Po implanty do Kima? Korea Płn. stawia na turystykę medyczną

Foto: AFP

arb

Dziennik informuje o uruchomieniu "Korporacji ds. Wymiany Turystów Medycznych", której zadaniem ma być "skapitalizowanie rosnącego zainteresowania turystyką, w tym medyczną" w przestrzeni międzynarodowej.

Nowy państwowy twór ma prowadzić kliniki zdrowotne blisko źródeł wód mineralnych, które - jak czytamy w dzienniku - pomagają walczyć m.in. z artretyzmem, chorobami serca i skóry.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Jak arystokracja Władimira Putina rządzi Rosją
Polityka
Turcja skazana na Erdogana. Makiawelistyczny plan na wieczne rządzenie
Polityka
Czy 50 lat po śmierci Francisco Franco Hiszpania wróci do dziedzictwa dyktatora?
Polityka
Jest podpis Donalda Trumpa. Akta sprawy Jeffreya Epsteina zostaną ujawnione
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Donald Trump broni księcia bin Salmana. Zbagatelizował zabójstwo dziennikarza
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama