- Ja nie wiem czy to w ogóle będzie głosowane, nie jestem w prezydium Sejmu - mówił w kontekście wniosku o odwołanie wicemarszałka z PiS złożonego przez Koalicję Obywatelską i Polskę 2050.

- A dlaczego pan marszałek miałby być odwołany? - pytał też członek rządu Mateusza Morawieckiego.

Wniosek o odwołanie ze stanowiska wicemarszałka Terleckiego ma związek z wpisem wicemarszałka Terleckiego na Twitterze - po spotkaniu liderki opozycji na Białorusi, Swietłany Cichanouskiej z Rafałem Trzaskowskim, wicemarszałek napisał, że skoro spotyka się ona z przedstawicielami "antydemokratycznej opozycji" to "niech szuka pomocy w Moskwie".

- Sprawa Białorusi, demokratyzacji tego kraju, była przedmiotem konsensusu między władzą a partiami opozycyjnymi, dopóki pan Rafał Trzaskowski nie zaangażował politycznie pani Swietłany Cichanouskiej - podkreślił Wójcik.

- Projekt pana Trzaskowskiego jest projektem czysto politycznym - dodał. - To jest błąd również doradców pani Cichanouskiej, że skorzystali z tego, iż pan Trzaskowski w sposób nierozsądny włączył ją w proces polityczny - mówił.

- Niech Trzaskowski zostawi w spokoju nasze relacje z opozycją białoruską - dodał.

- Pan Rafał Trzaskowski zrobił co zrobił, doskonale był świadomy jaka dyskusja będzie - podkreślił.

- Oczywiście była pewna niezręczność tweeta, ale pan marszałek Terlecki to postać z pięknym życiorysem. Gdyby ktoś miał być wysłany na korepetycje to Trzaskowski i (Borys) Budka do Terleckiego, a nie odwrotnie - mówił również.

- Jeśli opozycja próbuje dziś odwołać wicemarszałka Terleckiego to znaczy, że znów próbuje dymić - podsumował.

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ