Reklama
Rozwiń
Reklama

Spotkanie Jakiego w domu parafialnym. Kuria krytykuje

Udostępnienie auli domu parafialnego w celu spotkania wyborczego Patryka Jakiego oraz podawanie informacji o spotkaniu w ogłoszeniach parafialnych, nie było uzgadniane z Kurią Diecezjalną - oświadczył ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego. - Oczywiście upomnienie za takie działanie nastąpi - dodał.

Aktualizacja: 10.05.2019 17:55 Publikacja: 10.05.2019 17:43

Spotkanie Jakiego w domu parafialnym. Kuria krytykuje

Foto: Fotorzepa/ Michał Kolanko

qm

Patryk Jaki ze swoimi wyborcami spotkał się w Dąbrowie Tarnowskiej w domu parafialnym. Dodatkowo zaproszenie na spotkanie znalazło się w ogłoszeniach parafialnych 5 maja oraz na stronie internetowej parafii. Spotkanie było elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Jaki jest trzeci na liście PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

"Udostępnienie auli domu parafialnego w celu tego spotkania, jak również podawanie informacji o spotkaniu w ogłoszeniach parafialnych, nie było uzgadniane z Kurią Diecezjalną. W podobnych przypadkach, jeżeli zwracano się z zapytaniem do Kurii Diecezjalnej, odpowiedź była zawsze negatywna" - poinformował w wydanym oświadczeniu ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Napięcie na linii Kaczyński-Nawrocki? Powodem prawa zwierząt
Polityka
Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego: To będą dwa lata dobre dla Polski
Polityka
Debata o dywersji na zwykłych torach, PiS w coraz większej pułapce trumpizmu
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Donald Tusk: Akcje dywersyjne Rosji wobec Polski przekroczyły krytyczną granicę
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama