Decyzję May za słuszną uważa 72 proc. ankietowanych zwolenników Partii Pracy, 71 proc. zwolenników Partii Konserwatywnej, 69 proc. zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w UE i 70 proc. zwolenników brexitu. Co ciekawe najczęściej zdanie, iż May powinna pozostać na czele rządu, wyrażali zwolennicy proeuropejskich Liberalnych Demokratów (26 proc. z nich było zdania, iż May nie powinna rezygnować, decyzję o dymisji poparło 57 proc. wyborców tej partii).

Tylko 2 proc. Brytyjczyków, pytanych o ocenę szefowej rządu, uznało ją za świetnego premiera. 17 proc. było zdania, że May była dobrym premierem. Z drugiej strony 19 proc. uznało May za słabego premiera, a 31 proc. - za okropnego premiera.

Najlepiej oceniali May wyborcy torysów - 32 proc. z nich uznało ją za dobrego lub świetnego premiera. Taką samą ocenę wystawiło May jedynie 8 proc. wyborców Partii Pracy. Ci ostatni najczęściej (63 proc. oceniali, że May była premierem "słabym" lub "okropnym").

46 proc. Brytyjczyków uważa, że po dymisji May powinno dojść do przyspieszony wyborów do Izby Gmin. 34 proc. chciałoby z kolei, aby następca May sprawował urząd do końca kadencji obecnej Izby Gmin (do 2022 roku).

Przyspieszonych wyborów chce aż 75 proc. wyborców Partii Pracy i jedynie 21 proc. wyborców torysów.

May poinformowała o swojej dymisji 24 maja. Jej dymisja jest pokłosiem impasu ws. brexitu i bardzo negatywnie przyjętej przez torysów kompromisowej wersji umowy ws. wyjścia z UE przedstawionej przez premier w ubiegłym tygodniu po zakończonych fiaskiem negocjacjach z Partią Pracy ws. poparcia dla umowy wynegocjowanej przez brytyjską premier z Brukselą.