Reklama

PILNE. Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta

163 głosy otrzymał w ostatnim głosowaniu elektorskim Krzysztof Bosak. W ten sposób Konfederacja Wolność i Niepodległość wybrała kandydata partii na prezydenta.

Aktualizacja: 18.01.2020 12:52 Publikacja: 18.01.2020 10:52

Foto: Fotorzepa/Jakub Czermiński

zew, mk

Zjazd miał formułę elektorską: 314 elektorów reprezentowało poszczególnych kandydatów, którzy walczyli o głosy wyborców na wcześniejszych 16 zjazdach wojewódzkich. Kandydaci, którzy zdobyli wówczas największe poparcie wyborców, mieli najwięcej głosów elektorskich.

Elektorzy wybierali jednego z dziewięciu kandydatów, wśród których jest pięciu posłów Konfederacji: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, i Janusz Korwin-Mikke. Elektorzy mogli też oddać głosy na Jacka Wilka, Magdalenę Ziętek-Wielomską, Pawła Skuteckiego i Krzysztofa Tołwińskiego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
„Rozbiegany wzrok”, „pogubiony człowiek”. Krzysztof Gawkowski o prezydencie Nawrockim na Radzie Gabinetowej
Polityka
Prezydent Karol Nawrocki zawetował kolejne dwie ustawy. Reakcje polityków koalicji
Polityka
Bartosz Marczuk: Potrzebujemy rąk do pracy, weto może być katastrofą dla polskiego biznesu
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Polityka
II nabór KPO w kulturze: 3841 wniosków z wynikiem „0 punktów”. W sieci wrze
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama