Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że planowana rekonstrukcja rządu będzie wiązała się ze zmniejszeniem liczby ministerstw. - Koalicjanci będą mieć po jednym - zapowiedział. Do tej pory Porozumienie i Solidarna Polska kierowały dwoma ministerstwami.

- Pomysł na jakiekolwiek rekonstrukcje nie zyskał akceptacji. Instrukcje zostały udzielone naszym prezesom takie, żeby w pierwszej kolejności dochować umowy koalicyjnej, którą mamy - skomentował zapowiedź rekonstrukcji rządu minister środowiska Michał Woś.

- Nam zależy, żeby rozmawiać o programie i bardzo otwarcie przyjmujemy propozycję Prawa i Sprawiedliwości i rozmów o tym, jak najbliższe trzy lata powinny wyglądać - mówił polityk Solidarnej Polski.

- Bardzo szanuję pana marszałka, natomiast wydaje mi się, że nie uczestniczy on bezpośrednio w rozmowach w gronie trzech liderów Zjednoczonej Prawicy - dodał.

- Nie mamy nic przeciwko temu, żeby nasz koalicjant Prawo i Sprawiedliwość dokonywał pewnych zmian strukturalnych także w zakresie odpowiedzialności, którą wziął na siebie. Oczywiście przy zmianach strukturalnych, jeżeli program na to wskaże, jesteśmy otwarci na różne rozmowy o personaliach - zapowiedział Woś.